NW SP Ohlsson Avellino JW - show


Dato
Sted
Kl.
Dommer
Resultat

04.11.2017
Strøby
2
Fabio Brambilla - It
PH - BIV - NOM
05.03.2017
Vallensbæk
4
Elena Zagorskaya - RUS
CAPS - NOM - BIS - BOB 1
Supreme Premier
04.03.2017
Vallensbæk
4
Flavia Capra - It
CAPS - NOM - BIS - BOB 1
25.02.2017
Kristianstad
4
Hannah Jensen - S
CAPS - NOM
19.02.2017
Køge
4
Alexey Shchukin - NL
CAPS - NOM - BIS - BOB 1
18.02.2017
Køge
4
Thea Friscovec - CH
CAPS - NOM
15.01.2017
Hørning
4
Annette Sjödin - S
CAPS
14.01.2017
Hørning
4
Britta Busse - D
CAPS - BIV - NOM - BIS - BOB 1
04.12.2016
Herlev
4
Karl Preiss - A
CAPS - NOM - BIS - BOB 1
20.11.2016
Vorbasse
4
Alfred Wittich - CH
CAPS - NOM - BIS
19.11.2016
Vorbasse
4
Charles Spijker - NL
CAPS - NOM - BIS - BOB 1
06.11.2016
Strøby
4
Lee Selassa - NL
CAPS - NOM - BIS - BOB 2
05.11.2016
Strøby
6
Cristiano Sandon - It
CAGPIB - NOM - BIS - BOB 1
Grand International Premier
23.10.2016
Kolding
6
Hanne Sofie Sneum - DK
CAGPIB - NOM - BIS - BOB 3
22.10.2016
Kolding
6
Hanne Sofie Sneum - DK
CAGPIB - NOM - BIS
24.04.2016
Malmø
6
Malin Sundqvist - S
CAGPIB - NOM
23.04.2016
Malmø
6
Åse Carnbrand - S
CAGPIB - NOM
10.04.2016
Hedensted
6
Stéphane Henry - F
CAGPIB - BIV
09.04.2016
Hedensted
6
Yan Roca Folch - F
CAGPIB - NOM - BIS- BOB 1
28.01.2016
Kristianstad
6
Anne-Gro Edström - N
CAGPIB - NOM - BIS
27.01.2016
Kristianstad
8
Malin Sundqvist - S
CAPIB - NOM - BIS
International Premier
24.01.2016
Køge
8
Marie Westerlund - S
CAPIB - NOM - BIS - BOB 3
23.01.2016
Køge
8
Aase Nissen - DK
CAPIB - NOM - BIS - BOB 4
06.12.2015
Herlev
10
Marie Westerlund - S
CAP - NOM - BIS - BOB 5
Premier
12.07.2015
Brejning
10
Jørgen Billing - DK
CAP
20.06.2015
Vejle
10
Lene Glem - DK
CAP - NOM
22.03.2015
Hedensted
11
Yan Roca Folch - F
EX 1 - NOM - BIS
21.03.2015
Hedensted
11
Donatella Mastrangelo - It
EX 1 - NOM - BIS - Junior Winner
08.03.2015
Kristianstad
11
Geir Edvardsen - N
EX 1 - BIV
07.03.2015
Kristianstad
11
Hanne Sofie Snerum - DK
EX 1 - BIV - NOM
01.03.2015
Herlufmagle
11
Marie Westerlund - S
EX 1 - BIV - NOM
28.02.2015
Herlufmagle
11
Kriistina Rautio - FIN
EX 1 - BIV
07.02.2015
Sorø
11
Aliosha Romero - S
EX 1 - NOM - BIS
25.01.2015
Køge
12
Judith Zuurweld - NL
EX 1 - NOM - BIS
24.01.2015
Køge
12
Charles Spijker - NL
EX 1 - BIV - NOM - BIS
BOB 4 Junior
07.12.2014
Herlev
12
Bette Lind - DK
EX 1 - NOM - BIS
16.11.2014
Vissenbjerg
12
Eric Reijers - CZ
EX 1 - NOM
15.11.2014
Vissenbjerg
12
Annette Sjödin - S
EX 1 - NOM

Nr. 1 Kastrat Birmaklubben Topkatte 2016
Nr. 2 Kastrat Katteklubben Topkatte 2016
Nr. 1 Kastrathan Felis Danica Topkatte 2016
National Winner 2016
Nr. 1 Killing/ungdyr Birmaklubben Topkatte 2014
Nr. 1 Killing/ungdyr Birmaklubben Topkatte 2015
Nr. 2 Killing/ungdyr Katteklubben Topkatte 2015
Nr. 2 Killing/ungdyr Felis Danica Topkatte 2015

Avellino i Kristianstad - International Premier - og BIS begge dage :-)
Avellino var med til at vinde avlsklassen for Shine
Køge 23.1.2016
Avellino til bedømmelse hos Aase Nissen
Køge 23.1.2016
Avellino og Kato hygger :-) Kristianstad i Sverige
Kristianstad i Sverige Kristianstad i Sverige
Avellino fik BIS i Sorø - men har ikke meget tid til foto Køge januar 2015 - Avellino fik BIS begge dage :-)
Frederikke og Avellino hygger mens de venter :-) Avellino fik en super flot bedømmelse hos Bette Lind
Nomineringen var en kæmpe gyser - 7 killinger til bedømmelse, men Avellino vandt :-) Herlev december 2014
Smukke chokolade drenge - BIS til Avellino:-)
Tilbage